Ana sayfa Dekorasyon Mutfak Dekorasyonu Modelleri

Mutfak Dekorasyonu Modelleri

20
PAYLAŞ

Annelerin en çok vakitlerini harcadıkları yer olan mutfaklar en güzel dekorasyonları hak etmekteler. Mutfakların sade ve fonksiyonel olması modern mutfak dekorasyonları ile gerçekleşir. Mutfaklarınızı da sizlerin seçmesi, sizlerin beğenisine göre olması oldukça önemlidir. Ancak küçük ayrıntılar iyi sonuçlar elde etmemizi sağlayacaktır. Küçük mutfaklara, işlevselliği önemli olan eşyalar ile ancak sade bir şekilde yapılan keyifli mutfak dekorasyonlarımız,  daha estetik sonuçlar çıkaracaktır.

Mutfaklar genelde sade ve büyük görünmesi açısından, beyaz ve tonları renkler tercih edilmektedir. Ancak renkli ortamdan hoşlanıyorsanız, keyifli mutfak dekorasyonlarımız; renkli duvar kâğıtları ve açık tonda ama ince çizgi hatlara sahip desenlerde zarif bir bölüm edinebilirsiniz mutfaklarınızda.

Sade Mutfak Dekorasyonları

Beyaz ve bej tonlarının kullanıldığı açık renk ve pastel tonlarda parlak mutfaklar sade dekorasyonlara girerek göz doldurmaktadır. Dolap kapaklarınıza hareket katmak istiyorsanız parlak beyaz gövdeli mutfak dolabınıza, açık mobilya rengi sarı tonlarda kapaklar yaptırabilirsiniz. Mutfağınızda masa koymaya alanınız var ise aydınlatmalarınızı farklı renkte veya halınızla aynı renkte siyah ya da mor renk olarak sarkıt olarak seçerseniz sade ve modern bir mutfak elde etmiş olursunuz.

Dar Mutfak Dekorasyonları

Alanınız dar ise geniş göstermek için öncelikle açık renk dolap ve duvarlar tercih etmeniz mutfağınızı daha uzun gösterecektir. Uzun dar bir yemek masası da mutfağınızı geniş göstermeye fayda sağlayacaktır. Yine çok büyük olmayan top şeklinde aydınlatmaları uzun masanız üzerinde aralıklı konumlandırırsanız şıklık yakalamış olursunuz.

Açık Mutfak Dekorasyonları

Tasarım zenginliği sunan açık mutfaklar, son yıllarda oldukça trend olmuştur. Özellikle gençler evlerinde açık mutfak dekorasyonunu kullanım kolaylığı olarak seçmişlerdir. Salonunuzla uygun renk seçimleriniz genelde bej ve siyah ya da kahve tonları modern salon-mutfak tasarımı çıkaracaktır ortaya.

Küçük Mutfak Dekorasyonları

Küçük bir alanınız var diye üzülmeyin, doğru dekorasyon seçimleri ile olan alanlarınızı değerlendirebilirsiniz. Öncelikle beyaz renkler ve LED aydınlatmalar seçin ki mutfaklarınız olabildiğince aydınlık olsun. Mutfak dolaplarınız için de U ve L modeller de mobilyalar tercih ederseniz boşa alan kaybetmeden hepsini değerlendirmiş olursunuz. Keyifli dekorasyonlarınızla, keyifli mutfaklarınızı kazanmış olursunuz.