Ana sayfa Diyet Listesi Limon Suyu Diyeti İle Göbek Yağlarından Kurtulma

Limon Suyu Diyeti İle Göbek Yağlarından Kurtulma

23
PAYLAŞ

Diyet literatüründe yer etmiş bir söz vardır: ”Limon yağ yakar”. Bu söz kısmen doğru olmakla beraber aslında eksiktir. Doğrusu ”Başta limon suyu olmak üzere c vitaminiyle ve egzersizle desteklenen diyetler yağ yakar”dır. Limon suyu diyeti ile göbek yağlarından kurtulma ancak bu şekilde mümkündür.

Güne Limon Suyuyla Başlamanız İçin Nedenler

Diyet yapsın yapmasın herkesin ılık bir bardak suya sıkılmış limon suyuyla güne başlaması faydalıdır. Peki sabahları limon suyu içerek güne başlanın bize yazandıracakları nelerdir?

İlk olarak gün içerisinde ihtiyacımız olan c vitaminin önemli kısmını ediniriz. C vitamini, toksinlerin atılmasını sağlayarak, bağışıklık sistemimizi destekleyici bir takviyedir. Cildimiz berraklaşır ve yaraların, lekelerin azalması sağlanır. Egzersizle desteklendiğinde vücuttaki bir takım enzimleri uyandırır ve yağ yakımı sürecimiz hızlanır. Kan şekerini dengeleyerek tokluk hissi verir ve kilo vermeye yardımcı olur. İdrar yollarını ve nefesi temizler, tazeler. Ayrıca limon suyunun içerisinde yüksek seviyede bulunan potasyum, beyni ve sinirleri besler.

Limon Suyunun Hazırlanışı

Limon suyu hazırlamak için ılıtılmış bir bardak suya ve yarım limona ihtiyacınız var. Yağ yakmak ve kilo vermek adına içilecekse, uzmanlar taradından aç karnına içilmesi önerilmektedir. Dilerseniz sabahları içtiğiniz kahveyi limonlu suyunuzla değiştirebilirsiniz.

Göbek Eritmek İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler

Öncelikle kilo vermek isteyen biri, haftada 7 bin kalori az almalıdır. Bu da kaba bir hesapla günde bin kaloriye denk gelmekte. Kendi yapınıza uygun bir egzersiz edinmeniz de şart. 20 dakikalık bir egzersizden sonra vücut yağ yakıma başlar. Bu egzersiz kondisyon bisikleti, hafif- orta tempolu bir yürüyüş veya spor salonunda geçirilecek belirli bir zaman olabilir. Önemli olan yaptığınız aktivite her ne is onda ısrar etmeli ve disiplinli olmanız.

Limon Suyu Diyeti

Diyetlerin pazartesileri başladığını varsayarsak, diyet öncesi yani pazar günü detoks günümüz olacak. Pazar sabahı uyandığımızda 1 bardak az şekerli taze limonata veya 1 bardak ılık suya eklenmiş 1 limon içiyoruz. Eğer rahatsızlık oluşturmayacaksa, sabah 5-6 maydanoz ve sapını kaynatarak limon suyuyla beraber içebilirsiniz. Bundan yarım saat sonra kahvaltımıza başlayabiliriz.

1 Haftalık Örnek Beslenme Menüsü:

Kahvaltı: Meyve salatası veya meyveli yoğurtla yapacağız.

Ara Öğün: Yine bir bardak limonata veya 1 bardak limon suyu içebilirsiniz. Dilerseniz bir avuç kabak veya ay çekirdği yiyebilirsiniz.

Öğle Yemeği: Güzel bir zeytinyağıyla hazırlanmış üstüne sirkeyle soslandırılmış bir taze fasülye yemeği ya da mevsim salata tüketebilirsiniz.

Ara Öğün:  Ara öğünlerde mutlaka limon suyu tüketiyoruz. Onun dışında çok acıktığınızı hissederseniz, 1-2 domates veya salatalık yiyebilirsiniz.

Akşam Yemeği: 1 porsiyon ızgara balık, bol limon sıkılmış bir yeşil salata. Dilerseniz şalgam suyu tüketebilirsiniz.

Yatmadan önce: Yaklaşık 1 saat önce, 1 bardak ılık limon suyu içmeniz gerekiyor.