Ana sayfa Dekorasyon Dar Mutfak Modelleri Fiyatları Yorumları Kullananlar

Dar Mutfak Modelleri Fiyatları Yorumları Kullananlar

60
PAYLAŞ

Dar Mutfak Modelleri

Yeni yapılan evlerde genelde mutfaklar dar olmaktadır, dar mutfaklar için ise dekor yapamam diye kesinlikle düşünülmemelidir. Çünkü dar mutfaklar içinde harika dekorasyon ürünleri bulunmaktadır. Öncelikle dekorasyon için ön hazırlık yapılması gerekir dar mutfakları iki şekilde düşünmeliyiz, birincisi dar alanı geniş göstermek ve görsel olarak daha ferah bir ortam yapmak, ikincisi ise mevcut alanı daha kullanışlı hale getirmek. Mutfak ne kadar dar olursa olsun burada önemli olan mutfağın kullanışlı olmasıdır.

Mutfak Dekorunda Renklerin Etkisi

Mutfak dekorunda renklerin etkisi hiç kuşkusuz göz ardı edilmemelidir, çünkü bazı renkler nesneyi olduğundan daha küçük gösterirken bazı renkler ise nesneleri olduğundan daha büyük gösterir. Mutfak dar bir alanda ise bunun için dar mutfakta beyaz renkler tercih edilmelidir, nedeni ise alanı olduğundan daha büyük ve ferah gösterecektir. Dar mutfakta yine aydınlatmaya daha fazla dikkat etmek gerekir. Bunun için tavana avize yerine spot aydınlatma kullanabilirsiniz. Böylece alanı daha aydınlık ve daha geniş göstermiş olacaksınız. Dar mutfakta yine duvarları daha verimli kullanabilirsiniz, böylece dar alanda daha çok saklama alanına sahip olabilirsiniz. Bunun için raflar alıp istediğiniz renkte boyaya bilirsiniz ve genelde şekilli raf kullanarak da görsel bir uyum da sağlamış olabilirsiniz. Kullanılmayan alanlar için ise işlevsel dolap çeşitlerinden yararlanabilirsiniz. Örneğin; buzdolabı ile duvar arasında kalan alan için bir işlevsel dolap uygun olacaktır.

Dar Mutfaklar İçin Kullanılacak Dolaplar

Dar mutfaklar için kullanılacak dolaplar katlanabilir ve içi içe geçen dolap tercihi ile dar mutfağı daha verimli hale getirebilirsiniz ve yine sabit dolaplar yerine daha kullanışlı modüler dolaplar tercih edebilirsiniz. Böylece kullanılan alanda daha fazla tabak, tencere gibi malzemelerinizi saklayabilirsiniz. Tavan için ise bazı askılar duvara dolan dolapların yükünü hafifletir ve tavan askısı sayesinde saklaması çok yer alan bazı tava gibi mutfak gereçlerini kaldırabilirsiniz. Görsellik açısından da daha modern bir mutfak elde edebilirsiniz, yine kapı çok yer kaplayacağı için kapıyı da söküp kapı yerine raf kullanabilirsiniz.