Çocuk Odaları İçin Aksesuar Modelleri

Çocuk Odaları İçin Aksesuar Modelleri
20 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 90 kez okundu.

Çocuk Odaları Aksesuarları

Her alanda önemle kullanıldığı gibi çocuk odaları aksesuarları da oldukça önemli bir biçimde kullanılmaktadır. Dilediğiniz her an her yerden ister gerçek mağazalardan isterseniz de online mağazalardan kolaylıkla bu aksesuarları temin edebilirsiniz. Üstelik çocuk odalarında kullanılacak olan aksesuarlar, diğer tüm alan aksesuarlarına oranla daha uygun bütçelerle satışa sunulmaktadır. Çocuklarınızın cinsiyetine uygun renklerde, onların zevklerini yansıtacak ve odalarından sıkılmadan vakit geçirmelerini sağlamalarına yarayacak olan binlerce aksesuar çeşidi mevcuttur. Bunlardan en fazla tercih edilenler ise avizeler, abajurlar, dolaplarına ya da aynalarına yapıştırılan stickerler, temizlik açısından oldukça kolay bir kullanıma sahip olan kağıtlar ve daha pek çok farklı aksesuar mevcuttur. Kapı süsleri ve dolap süsleri de bunlara dahil olarak sayılabilen aksesuarlar arasında yer almaktadır.

Çocuk Odaları Aksesuarlarından Avizeler

Çocuk odaları aksesuarları kullanım açısından genellikle ihtiyaçları karşılar nitelikte olmalıdır. Bu nedenle bir çocuk odası dekoru yapıldıktan sonra alınması gereken ilk aksesuar avizeler ya da abajurlar olarak bilinmektedir. Avizeler, diğer mekan tasarımlarında kullanıldığı gibi çok ağır ve taşlarla bezenmiş şekilde tercih edilmemelidir. Bu tip avizeleri çocuk odasını olduğundan daha karanlık, daha kasvetli ve daha klasik bir şıklıkta gösterecektir. Bu nedenle mutlaka daha sevimli, daha renkli, taşlardan ve camdan yapılmış süslerden uzak ve hatta tamamen kağıttan ya da kumaştan elde edilmiş avizelerin kullanılması önerilmektedir.

Duvar Kağıtları

Duvar kağıtları da aslında bir anlamıyla duvarların aksesuarları olarak akıllarda yer edinmektedir. Bir çocuk odasını tamamen duvar kağıdı ile kaplamak istemediğiniz takdirde, aksesuar şeklinde yalnızca bir bölümünü kaplayabilirsiniz. Böylece oda ile bir bütün haline gelecek ve çocuklarınızın daha sağlıklı bir biçimde odalarında vakit geçirmelerini, daha eğlenceli ve odalarını severek burada eğlenmelerini sağlayacaktır. Duvar kağıtlarını ise bir aksesuar olarak kullanmak istediğimiz takdirde, mutlaka yarım parça halinde kullanmalısınız. Ve renk açısından, şekil ve içerdiği desenler açısından da mutlaka oda içerisindeki her şey ile uyum sağlamasına özen göstermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde, en ufak bir uyumsuzluk dahi tüm odanın dekorasyonunu etkiler ve hoş olmayan görüntüleri ortaya çıkarabilir.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git