Ana sayfa 1 Haftalık Diyet Listeleri 7 Günlük Meyve Diyet Listesi – Meyveden Çok Hoşlananlar İçin Özel

7 Günlük Meyve Diyet Listesi – Meyveden Çok Hoşlananlar İçin Özel

24
PAYLAŞ

7 Günlük meyve Diyeti

Bir hafta içerisinde olabildiğince hızlı kilo vermeniz gerekiyorsa en doyurucu çözümü ile meyve diyeti yapmanız vücudunuzda gözle görülür bir değişiklik sağlayacaktır.  7 günlük meyve diyeti içerisinde her gün meyve tüketmeniz gerekiyor ve meyve yemediğiniz günlerde yalnızca sebze tüketebilirsiniz. Diğer her türlü yiyecek ve atıştırmalık ürün yasaktır. Bu diyet ile bir haftada 5 kiloya kadar vermeniz mümkündür.  Diyetinize bir gün yalnızca meyve diğer gün ise sadece sebze ile yedi gün boyunca devam etmeniz gerekiyor. Ayrıca bu detox diyet programı olduğu ve tek yönlü beslenme sağladığı için diyeti 7 günden fazla sürdürmemeniz, sürdürecekseniz ise öncelikle ilk 7 gün ardından birkaç gün ara vermeniz gerekiyor.

1.Gün:  İlk gün yalnızca meyve tüketebiliyorsunuz. Ancak gün içerisinde tüketeceğiniz meyvenin de kalorisine dikkat etmeniz gerekiyor. Örneğin muz yüksek kalorili bir meyvedir ve ilk gün listenizde yer almaması gerekir. Meyveyi dilerseniz üzerine yağsız yoğurt dökerek dilerseniz de suyunu sıkarak sıvı olarak tüketebilirsiniz. Kalorisi fazla olmayan meyveleri tercih ettiğiniz takdirde bir porsiyon sınırı yoktur.

2.Gün:  İlk gün meyve tükettik sırada sebze var. Yağsız ve tuzsuz olarak hafif  sebze yemeği  tüketebilirsiniz.

3.Gün:  Bugün yalnızca 5 adet muz ve bir bardak yağsız süt tüketebilirsiniz. Muz doyurucu ve yüksek kalorili bir meyve olduğu için tüm güne öğünler halinde böldüğünüzde aç kalmamanız için yeterli olacaktır.  Kalan 4 gün için ilk gün ki programınızdan 3.gün programına kadar aynı listeyi yinelemeniz gerekiyor. Ancak diyeti 7 günden fazla yapacaksanız birkaç gün ara vermek sağlığınız için yararlı olacaktır. Tek tip beslenmeye dayalı bir detox diyeti olduğu için aksi halde bünyenize ağır gelecek yan etkileri olabilir. Vücudun protein, karbonhidrat ve yağ gibi değerlere de ihtiyacı olduğunu düşünürsek yalnızca meyve diyeti  uzun süreli uygulamada bünyenizi tahrip edebilir. Ayrıca meyve diyetinde de en önemli nokta gün içerisinde aldığınız kalorileri yakmaktır. Hareketsiz bir vücut, kalori yakamadığı sürece kilo almaya devam edecektir.  Ayrıca tükettiğiniz meyvelerin şeker oranlarına da diyet süresince  dikkat etmeniz gerekiyor. Kalori açısından her meyve aynı masumlukta değildir. Bu yüzden gün içerisinde yakabileceğiniz kaloride tüketim yapmanız hızlı kilo vermenizi sağlayacaktır. Diyet süresince her gün bir saat yürüyüşe ayırmanız ve günde en az 2,5 litre su tüketmeniz hem yağ yakmanızı hem ödemleri atmanızı kolaylaştıracaktır.  Meyvelerden elma, greyfurt ve yeşil erik gibi meyveler kalorisi en düşük olan, kilo verme, yağ yakma ve sindirim sistemini düzenleme etkileri olan meyvelerdir.  Bu diyeti tümüyle uygulayıp, spor yapanların haftada 5 kiloya kadar verdiği gözlemlenmiştir.  Ancak tek tipli bir beslenmeye dayalı olduğu için doktorunuza danışmadan uygulamamanızda fayda vardır.