Ana sayfa 1 Haftalık Diyet Listeleri 7 Günlük Az Kalorili Diyet Listesi

7 Günlük Az Kalorili Diyet Listesi

31
PAYLAŞ

Diyetler insan hayatı için oldukça önemli zayıflama kurallarından bir tanesidir. Bu diyetlerin var olması insanların zayıflamalarına yardımcı olmaktadır. Gelelim yedi günde az kalorili diyet listesi sizlere 1000 kalorilik diyet listesini vereceğiz.

Birinci gün; istediğiniz kadar çay içebilirsiniz. Bir kibrit kutusu büyüklüğünde peynir, salatalık, domates ve bir ince dilim buğday ekmeği yiyebilirsiniz. Ara öğünde ise 4 adet diyet bisküvi yeterlidir. Öğlen ise kırmızı et ve ayran salata bir ince dilim ekmek ile tamamlıyoruz. Ara öğünde ise yine bisküvi yemeye devam ediyoruz. Akşam ise 8 kaşık sebze yemeği, bir kase yoğurt, salata, 4 kaşık pirinç pilavı tüketiyoruz. Ara öğünde ise 2 porsiyon meyve yiyebiliriz.

İkinci gün; sabah salatalık domates çaya aynı şekilde devam ediyoruz. Ara öğünde iki adet girişini tüketiyoruz. Öğlen ise 60 gr tavuk haşlanmış ya da ızgara ayran ve salata yiyebiliriz. Ara öğünde ise çay bardağı ile süt sonrada akşam 60 gr kırmızı et bir küçük haşlanmış patetes küçük ayran ve salata ve bir dilim ekmek yiyebilirsiniz. Gece de iki porsiyon meyve ile günü bitirirsiniz.

Üçüncü gün; sabah yine aynı şekilde devam ara öğünde bir porsiyon meyve öğlen ise bir kepçe çorba, 8 yemek kaşığı sebze yemeği kase yoğurt, salata ve ince dilim ekmek gece ise 2 porsiyon meyve.

Dördüncü gün; sabah yine aynı şekilde devam ara öğünde iki adet grisini öğlen ise bir kepçe çorba 60 gr tavuk haşlanmış ya da ızgara ve salata ara öğünde yine aynı grisini akşam ise 8 kaşık sebze yemeği yoğurt ve salata gece ise iki porsiyon meyve.

Beşinci gün; sabah yine aynı ara öğünde aynı öğlen 8 yemek kaşığı sebze yemeği bir kase yoğurt ve salata ince dilim ekmek ara da bir kutu ayran ve grisini akşam ise 60 gr balık ızgara ya da buğulama salata ve iki ince dilim ekmek gece ise 2 porsiyon meyve.

Altıncı gün; sabah yine aynı öğlen 8 kaşık sebze yemeği bir ayran ve salata ayrıca ekmek ara öğünde 4 adet diyet bisküvi akşam 60 gr tavuk ızgara ya da haşlanmış bir adet ayran salata ve 4 kaşık makarna gece ise 3 porsiyon meyve.

Yedinci gün; sabah yine aynı öğlen bir kepçe çorba 8 kaşık sebze yemeği bir kase yoğurt ve ince dilim kepekli ekmek akşam ise bir kepçe çorba 100 gr balık ızgara yada buğulama salata ve ince dilim ekmek gece ise 2 porsiyon meyve.

7-gunluk-diyeti-listesi