Ana sayfa 1 Haftalık Diyet Listeleri 7 Günde 10 Kilo Verme Diyet Listesi

7 Günde 10 Kilo Verme Diyet Listesi

76
PAYLAŞ

Kadınlar için kısa sürede kilo vermek çoğu zaman arzulanan bir durumdur. Aslında çok kısa sürede hızlı kilo vermek çok da sağlıklı bir durum değildir. Çok hızlı kilo verildiği zaman verilen kilolar diyetin bırakılmasından hemen sonra geri alınabiliyor. Aynı zamanda vücudun metabolizması ve sağlığı da zarar görebiliyor. Sağlıklı ve kalıcı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız uzman diyetisyenler ile bu konuda yardım alabilirsiniz. Kilo verme işi, uzun süreli beslenme programları sayesinde verildiği takdirde ancak sağlıklı ve kalıcı olabiliyor. Diyete başlamadan önce bu durumun mutlaka göz önünde bulundurulması gerekmektedir.

Ancak yine de bazı özel durumlarda kadınlar tüm riskleri göze alarak kısa sürede hızlı bir şekilde kilo verme yöntemlerini seçmektedirler. 7 günde 10 kilo verme diyeti de hızlı kilo vermek isteyen kadınların sıklıkla uyguladığı bir diyet türüdür. Sadece 1 haftalık diyet programı ile 10 kilo kadar zayıflayabilir ve 1.5 beden incelebilirsiniz. Diyet programını bıraktıktan sonra hızlı bir şekilde normal beslenme düzenine geçmek yerine dikkatli davranmak verilen kiloların tekrardan geri alınmasını engelleyecektir. Aynı zamanda diyet programı süresince spor yapmak, kilo vermeyi hızlandıracaktır.

7 günde 10 kilo verdiren diyet listesi

7 günde 10 kilo verdiren diyeti uygulayacak kişilerin kesinlikle herhangi bir sağlık problemi olmaması gerekmektedir. Diyete başlamadan önce mutlaka bir doktor kontrolünden geçilmesi tavsiye edilir. Zor ve şok bir diyet programı olduğu için vücudu oldukça zorlamaktadır. 7 günde 10 kilo verdiren diyetten en yüksek verimi almak ve kısa sürede fazla kilolarınızdan kurtulmak için aşağıda verilen örnek diyet listesi programını uygulayabilirsiniz. Bu diyet programını uyguladığınız 7 günlük süre zarfında her gün mutlaka yürüyüş yapılması gerekmektedir. Günlük 2 km. kadar mesafe yürümek oldukça önemlidir. Ayrıca sıvı kaybını önlemek ve vücuttan sıvı yardımı ile kilo vermeyi kolaylaştırabilmek için her gün 3 litre kadar su içilmesi gerekmektedir. Yürüyüş ve su içme miktarına ne kadar dikkat  ederseniz o kadar kolay kilo verebilirsiniz.

7 günde 10 kilo verdiren örnek diyet listesi

Sabah Kahvaltısı

Bu diyette güne oldukça erken başlamak gerekmektedir. Kalkar kalkmaz bir bardak ılık limonlu su içilmesi ve yürüyüşe çıkılması gerekmektedir. Yürüyüşten döndükten sonra evde 1 bardak sütlü kahve içilmelidir.

Öğle

Öğle yemeği vaktine kadar yaklaşık olarak 1.5 litre su içmiş olmanız gerekmektedir. Öğle yemeğinde 1 porsiyon kadar karnabahar, brokoli, kabak ya da lahana yiyebilirsiniz. Sebzeleri haşlanmış olarak tüketin. Yanında da bir bardak ayran veya bir kase yoğurt yiyin.

Ara Öğün

Öğle ile akşam yemeği arasında kan şekerini çok fazla düşürmemek için 3 adet diyet bisküvi yenilebilir.

Akşam

Akşam yemeği saat 6 veya 6.30 a kadar yenmelidir. Oldukça zor bir öğündür. Akşam yemeğinde sadece yoğurt ve elma yenilebilmektedir. Akşam yemeğinden sonra hiçbir şey yenmemesi gerekiyor.