Ana sayfa 1 Haftalık Diyet Listeleri 5 Günlük Meyve Diyeti Listesi

5 Günlük Meyve Diyeti Listesi

58
PAYLAŞ

 Televizyonlarda  yayınlanan –ama artık yasaklanan-  sağlık programlarının birinde hemen her gün doktorlar çıkar diyet listesi verirlerdi.” X Diyeti” “Y Diyeti” diye diye her gün bambaşka listelerle birbirlerini yalanlarcasına konuştular. Ama kimse “sağlıklı kilo verme”den söz etmedi. Şimdi sizlerle, sağlıklı kilo vereceğiniz  5 günlük meyve diyeti listesi paylaşacağız. Diyet yapanların mutlaka meyve yemeleri gerekir. Çünkü meyveden alınan vitaminler vücutta depolanmaz. En fazla 36 saat içinde vücuttan atılırlar. Meyveler vücuttaki yağların atılmasına yardımcı olurlar. Bu yüzden her diyet listesine eklenir.  Bazı diyet listelerinde örneğin Dukan Diyeti’ne son aşamaya yakın bir yerlerde meyve eklenir. Ondan önce ise vitamin değil de protein odaklı olduğu için meyve verilmez.

5 GÜNDE 5 KİLO VERMEK MÜMKÜN

Bu diyeti sadece yaz aylarında yapabilirsiniz. Kış aylarında meyve seçenekleri az olduğu için olan her türlü meyve de portakal gibi kış meyveleri hariç bol derece kimyasalla üretildiği için yarardan çok zarar verir yapan kişiye. İşte bu nedenle meyve diyetini yazın uyguluyoruz. Öte yandan her diyet için püf noktası olan 2 şeyi hiçbir şekilde ihmal etmiyoruz. Bunlar su içmek ve spor yapmak. Bol su içmeyi , hareketsizlikten kurtulmayı unutmadığınız sürece bu diyetle beraber 5 günde 5 kilo verebilirsiniz. Ancak bu diyet listesi biraz ağır olduğu için fazla kilolarından şikayetçi olanların yapmaması tavsiye edilir. Bu diyeti yaparken öğünlerde meyvenin yanında protein değeri yüksek olan yiyeceklerin tüketilmesi önemlidir. Meyve diyetinin ana fikri , meyvede bulunan şeker kan şekerini yüksek tuttuğu için tokluk hissi yaratarak yemek yeme isteğini köreltiyor.

5 GÜNLÜK MEYVE DİYETİ LİSTESİ :

-SABAH KAHVALTISI : Meyve salatasının yarısı( Bir adet kayısı , bir çay bardağı çilek , yarım elma ve yarım litre soda ile hazırlanır. )

-ARA ÖĞÜN : Meyve salatasının yarısı

– ÖĞLE YEMEĞİ :

  • 2 adet orta büyüklükte köfte ( alternatif olarak tavuk ya da balık, ızgarada pişirilmiş et )
  • 1 su bardağı yoğurt (Ev yoğurdu olması şiddetle önerilir.)
  • 1 dilim ekmek (Beyaz ekmek yerine kepekli ekmek ya da çavdar ekmeği kullanılması daha iyi olur.)
  • 1 porsiyon salata ( 1 kahve kaşığı sıvı yağ ile hazırlanmış )

-ARA ÖĞÜN :

  • 4 adet diyet bisküvi

-AKŞAM YEMEĞİ

  • 4-5 çorba kaşığı sebze yemeği ( et ilaveli olmalı)
  • 2 dilim ekmek
  • 1 su bardağı yoğurt
  • 1 tane meyve

 

Meyve diyetini 1 hafta boyunca düzenli olarak uyguladığınız takdirde rahatlıkla kilo verebilirsiniz. Ve diyet esnasında su içerek vücudunuzu zinde tutmalısınız. Ağır bir diyet olduğu için vücut 2. Günde baş dönmesi , halsizlik , yorgunluk  ve mide bulantısı belirtileri gösterir. Günde 2 litre su içerek halsizlikten kurtulabilirsiniz. Gün içinde aynı meyveden tüketmek yerine farklı meyveleri tüketebilirsiniz.