Ana sayfa Diyet Listesi 3 Haftada 10 Kilo Verdiren Diyet Listesi

3 Haftada 10 Kilo Verdiren Diyet Listesi

90
PAYLAŞ

Aşırı kilolarınızdan muzdarip iseniz,  3 haftada 10 kilo verdiren diyet listemizi uygulayarak sadece 21 günde ideal kilonuza ulaşabilirsiniz. Sizlere verdiğimiz diyet listesinde yer alan beş günlük programı sadece bir gün boşluk bırakarak dört defa tekrar etmelisiniz.

Birinci Gün

Diyetimizin ilk gününde sabah kahvaltısında sadece bir portakal ve iki Dilim kızartılmış tam tahıl ekmeği üzerine bir kaşık bal sürerek yiyebilirsiniz. Öğle yemeğinde, 1 adet haşlanmış yumurta, bir adet greyfurt ve bir kase yoğurt alabilirsiniz. Akşam yemeğinde ise bir tane haşlanmış patates, 2 dilim haşlanmış havuç ve 2 dilim haşlanmış brokoli yanında bir bardak ayran ve iki Dilim çavdar ekmeği yiyebilirsiniz.

İkinci Gün

Sabah kahvaltısında yine bir portakal ve 2 dilim kızartılmış tam tahıl ekmeği yiyebilirsiniz. Ancak bu defa ekmeğimizin üzerine pekmez ya da reçel sürebilirsiniz. Öğle yemeğinde, yine bir adet haşlanmış yumurta, 1 adet elma ve bir kase yoğurt yiyebilirsiniz. Akşam yemeğinde ise 3 adet ızgara köfte, 2 dilim çavdar ekmeği ve bol yeşillikli mevsim salatası tüketebilirsiniz.

Üçüncü Gün

Sabah kahvaltısında, bir elma, az yağlı peynir kullanarak kepekli ekmekten yaptığınız küçük bir dilim tost ve bir bardak ılık yağsız süt içebilirsiniz. Öğle yemeğinde, haşlanmış ıspanak ve üzerine hazırladığınız az tuzlu yoğurt, akşam yemeğinde ise 150 gram fırında pişirilmiş kırmızı et, yanına bol yeşillikli salata ve iki dilim çavdar ekmeği tüketebilirsiniz.

Dördüncü Gün

Sabah kahvaltısında, yine bir portakal ve bu defa sadece iki dilim kızarmış tam tahıl ekmeği alabilirsiniz. Öğle yemeğinde bir kase yoğurt içine sevdiğiniz meyveleri ya da tercih edersiniz sevdiğiniz turşuları doğrayarak yiyebilirsiniz. Turşu doğan fermantasyon süreci ile yararlı pek çok bakteriyi ihtiva ettiği gibi, sizleri hastalığa karşı koruyan probiyotik bakterilere de sahiptir. Akşam yemeğinde ise fırında somon yanına tere ve roka ile hazırladığınız bol limonlu salata ve iki dilim tam buğday ekmeği yiyebilirsiniz.

Beşinci Gün

Beşinci gün, sabah kahvaltısında 5 adet zeytin ve bir dilim tam buğday ekmeği yanında taze sıkılmış greyfurt suyu ile alabilirsiniz. Öğle yemeğinde, bir adet haşlanmış yumurta, 1 adet portakal ve 1 kase yoğurt yiyebilirsiniz. Akşam yemeğinde ise et kullanmadan yapılan ve sebzeleri fazla pişirilmeyen türlü yanına üç kaşık bulgur pilavı ve domates, turp ve havuç ile yapacağınız çoban salatası yiyebilirsiniz. İlk 5 günü tamamladıktan sonra altıncı günde abur cubur yemeden, fazla yağlı ve fazla tuzlu yiyeceklerden uzak durarak ve tercihen evde kendinizin hazırladığı yemeklerden yiyerek bir günlük mola verebilirsiniz. Ertesi gün ise yine diyetimize birinci gününden başlayarak programınıza devam ediniz.