Ana sayfa Diyet Listesi 3 Günlük Koruma Diyet Listesi

3 Günlük Koruma Diyet Listesi

24
PAYLAŞ

Güçlü ve iradeli biri olarak size sunduğumuz kısa süreli diyet listelerini eksiksiz bir şekilde tamamladınız ve bu diyetlerin arasına dinlenme süresi koydunuz. Peki bu dinlenme sürelerinde nasıl beslenmelisiniz? Aşırıya kaçmanız durumunda verdiğiniz emeklerin boşa gitmesi ihtimali olduğu gibi, vücudunuzu uzun süreli şok diyetlere maruz tutmanız durumunda sağlık ararken sağlığınızdan da olmanız mümkün. İşte, size bu noktada yardımcı olmak için ara verdiğiniz sürelerde uygulayabileceğiniz 3 günlük koruma diyeti listesini sunuyoruz.

Bu diyet listesini uygulayarak vermiş olduğunuz arada herhangi bir kilo almadan ve vücudunuzu güçlendirerek sonraki adımınıza hazır hale gelebilirsiniz.

Birinci Gün

Diyetinizin sonrasındaki ilk gününüzde, sabah kahvaltısında 2 adet ceviz, küçük bir dilim az yağlı beyaz peyniri ve 1 dilim kepekli ekmek yiyebilirsiniz. Ara öğün olarak 1 adet elma, öğle yemeğinde ise yağsız olması nedeniyle bir porsiyon ızgara ya da haşlama şeklinde pişirilmiş kırmızı et, yanına salata ve birkaç dilim tam buğday ekmeği yiyebilirsiniz. Öğle yemeğinden sonra, ara öğün olarak ise 4 adet diyet bisküvi tüketebilirsiniz. Akşam yemeğinde ise etsiz bir şekilde hazırlanan kabak ya da lahana yemeğinin yanına pirinç pilavı yiyebilir ve bir kase yoğurt tüketebilirsiniz.

İkinci Gün

Koruma diyetinizin ikinci gününde sabah kahvaltısı olarak 1 adet şekersiz çay, bir miktar istediğiniz türde beyaz peynir ve yanına bir adet domates ve salatalık alabilirsiniz. Bunların yanında dilerseniz yeşillikleri limonlayarak kahvaltı öğününüze ekleyebilirsiniz. Ara öğün olarak tercih ettiğiniz bir mevsim meyvesi yenebilir. Öğle yemeğinde ise bir kase sebzeli çorba, bir porsiyon haşlama tavuk, salata ve bir kaç dilim çavdar ekmeği yiyebilirsiniz. Öğle yemeğinden sonraki ara öğün olarak içine meyve doğrayacağınız az yağlı yoğurt yiyebilirsiniz. Bu şekilde herhangi bir katkı maddesi almadan hem de ekonomik bir şekilde atıştırmalık da hazırlamış olursunuz. Akşam yemeğinde de sevdiğiniz sebzelerden yapılmış sebze yemeği ve yanına tercihen bulgur pilavı alabilirsiniz. Ana yemeğinizin yanında yoğurt ve salata tüketebilir, akşam yemeğinden bir saat sonra ise 1 adet meyve yiyebilirsiniz.

Üçüncü Gün

Yeni diyetinize başlamadan önce son gününüzde, sabah kahvaltısında bir buçuk kaşık bal, bir kaşık tahin pekmez, 3 adet zeytin ve küçük bir dilim olmak kaydıyla istediğiniz türde peynir alabilirsiniz. Ara öğün olarak bir bardak ılık süt içebilirsiniz. Öğle yemeğinde, ton balıklı salata yanında birkaç dilim tam tahıl ekmeği yiyebilirsiniz. Öğle yemeğinden sonraki ara öğün olarak hafif bir süt tatlısı yiyebilirsiniz. Akşam yemeğinde ise etli türlü yanında sevdiğiniz pilav ve salata ile yoğurt alabilirsiniz. Bu şekilde koruma diyetinizi de tamamladıktan sonra uyguladığınız diyet programına tekrar dönebilir ve hayal ettiğiniz vücuda kavuşma yönünde somut bir adım atmış olursunuz.