Ana sayfa Diyet Listesi 20 Günde 10 Kilo Verme Diyet Listesi

20 Günde 10 Kilo Verme Diyet Listesi

94
PAYLAŞ

Fazla kilolarınız can sıkı bir hal almaya mı başladı? Aynaya baktığınızda karşılaştığınız görüntüden sizi memnun etmiyor mu? Biraz fazla efor sarfettiğiniz anda vücudunuzda tükenmek bilmez ağrılar mı oluşuyor? Hareket kısıtınız yüzünden çok istediğiniz bir aktiviteden vazgeçmek zorunda mı kalıyorsunuz? Ya da modayı takip etmek istiyorsunuz fakat bedeninize uygun kıyafet bulmakta zorlanıyor musunuz? Artık bu sorunları geride bırakmanın tam zamanı. 20 günde 10 kilo verme diyeti ile istediğiniz fit görüntüye, ideal vücut ölçülerine ve hayalinizdeki yaşama kavuşacaksınız.

Nelere Dikkat Etmeli?

Öncelikle ilk dikkat etmeniz gereken motivasyonunuz. Eğe motive olmuş bir şekilde değil de zorla yola çıkıyorsanız başarısız olma riskiniz çok yüksek. Halbuki bizim ihtiyacımız olan ana unsur yüksek motivasyon. Diyete başladıktan üç gün sonra diyetten vazgeçmek istemiyorsak inatla ve inançla yola çıkmak gerekir. Bir diğer önemli unsur ve bizleri asıl zorlayacak unsur ise kimi alışkanlıklarımızın üzerine çizgi çekmek. Geç saatlerde yemek yemek veyahut uykudan önce atıştırmak, çikolata gibi cips gibi yiyecekler… Bunların tamamı diyet süresince uzak durmamız gereken yiyecekler. Soğuk kış günlerinde eksikliğini hissetmiyor olabiliriz fakat kesinlikle bol miktarda su tüketmemiz gerekiyor. Su, vücut fonksiyonlarımızın dengeli devam etmesini sağladığı gibi sindirim sistemimizi uyararak hazmı da kolaylaştırıyor. Daha fazla hareket etme bir diğer püf noktamız. Eğer başlayabiliyorsak bir spor salonunda spora başlamak en iyisi. Fakat böyle bir imkanımız yoksa da günde en az yarım saat yürüyüş ve evde yapacağımız mini egzersizler de ihtiyacımızı görecektir.

Diyet Listesi

Bu listemizi 21 gün boyunca aralıksız uygulamamız gerekiyor. Bir gün bile eksik bırakmak bizim istediğimiz sonuca ulaşmamıza engel olabilir.

Sabahları içerisine birkaç damla elma sirkesi damlatılmış büyük bir bardak ılık su içerek başlıyoruz. Bu metabolizmamızı uyararak hızlanmasını sağlayacak bir hamle. Sirkeli su ile birlikte bağırsaklarımızın çalışmaya başladığını hissedeceğiz. Suyumuzu içtikten 15 dakika sonra kahvaltıya geçebiliriz.

Kahvaltı: Kahvaltımızı meyve veya sebze suları eşliğinde yapıyoruz. Meyve ve sebze suları vücudumuz için detoks etkisinde bulunacak ve zararlı maddelerin dışarı atılmasını sağlayacak. Ayrıca sebze ve meyve sularının yağ yakma oranı arttırdı da bir başka bilgi. İçine çörek otu attığımız bir kase yoğurt yine kahvaltılarımızın ayrılmaz bir parçası oluyor. Bunlar dışında yağsız peynir, az miktarda bal ya da reçel, 3-4 adet zeytin tüketebiliriz.

Öğle Yemeği: Öğle yemeklerinde çorbayı tercih ediyoruz. Dilediğiniz herhangi bir çorbayı içebilirsiniz. Yine yanında tercihen yağsız mevsim salatası tüketebilirsiniz.

Akşam yemeği: Akşam yemeklerini protein ağırlıklı yapıyoruz. Kırmızı et ya da tavuk, balık gibi beyaz etleri ızgara da pişirerek tüketiyoruz. Yanında az yağlı yoğurt yiyebiliriz. Fakat kesinlikle ekmek tüketmiyoruz ve yemekten sonra bitki çayımızı içmeyi unutmuyoruz.