Ana sayfa 15 Günlük Diyet Listeleri 2 Haftada 8 Kilo Verdiren Diyet Listesi

2 Haftada 8 Kilo Verdiren Diyet Listesi

111
PAYLAŞ

Bu diyet listesi düzgün bir şekilde uygulandığında 2 hafta içinde 8 kilo verdirmeyi sağlayan bir diyet programıdır. Aynı zamanda diyet programı evde ya da çalışmakta olan herkesin rahatlıkla uygulayabileceği bir yapıya sahiptir. Diyet yapmak için bütün yaşantıdan soyutlanmanıza gerek kalmaz. Kuralına göre uygulandığında sonuçlar sevindirici olacaktır.  Gün içinde 5-6 bardak su içilmesini gerektirir. Diyet programı Akdeniz usulü beslenme şekliyle paralellik göstermektedir.

Kahvaltı menüsü:

Bir bardak süte bir tatlı kaşığı oranında bal atarak ilk öğüne başlayın.

1 dilim peynir, 1 dilim kepek ekmeği ve kurutulmuş domates veya kırmızı  biberi kahvaltı masanıza koymayı unutmayın. Bu şekilde diyete sününüz başlamış olacaktır.

Öğlen menüsü:

Bir tabak spagetti hazırlayın. Bu tabağın içine dileğe göre kıyma veya peynir katabilirsiniz. Aynı zamanda kendinize bir kase de domates salatası yapabilirsiniz. Domates salatasına sıcak bakmayanlar için Akdeniz salatası da alternatif bir seçenek olabilir.

İkindi menüsü:

1 adet kuru incirin beraberinde ufak bir kuru kayısı yada kuru erik ile 1 adet ceviz sizin ikindi menünüzü oluşturacak ve gün içinde yorgunluk çekmeye başlayan bu saatlerde sizi zinde tutacaktır. İkindi saatinde bunların dışında herhangi bir ek gıda alımına gitmemenizi öneririz.

Akşam menüsü:

Akşam yemeğinde tercih edeceğiniz gıdanın bir tabağı geçmemesi ve özellikle zeytinyağı ile yapılmış olmasına özen gösteriniz. Bu yemek konusunda herhangi bir öneri yoktur. Dilediğiniz ya da gün içinde canınızın çektiği herhangi bir yemek akşam menünüzü oluşturabilir. Ancak belirttiğimiz gibi tercihiniz her ne olursa olsun zeytinyağı kullanmaya ve yemeğin ağırlığını azaltmaya özen gösteriniz.

Diyet programımızı genel anlamda bu seyri izlemektedir. 2 hafta boyunca bu program terk edilmemelidir. 2 haftada 8 kilo verdiren diyet programı size kendiniz zorlamadan da zayıflanabileceğinin göstergesidir. Program içinde sizi gün boyu zinde tutacak yeterli besinler bulunmaktadır. buna ek olarak düzenli şekilde spor yapar ya da yürüyüşe çıkarsanız hayalini kurduğunuz zindeliğe kısa sürede kavuşacaksınız. 2 hafta 8 kilo verdiren diyet listesinin başucunuzdan ayırmamanız dileğiyle J sağlıklı günler dileriz.

oie_81tOrBvsWMmR