Ana sayfa Diyet Listesi 2 Ayda 5 Kilo Ver – Hızlı Zayıflatma Diyet Listesi

2 Ayda 5 Kilo Ver – Hızlı Zayıflatma Diyet Listesi

28
PAYLAŞ

Sağlıklı bir yaşam ve daha düzgün vücut hatları için fazla kilolardan kurtulmanın tam zamanı. Yapmanız gereken tek şey düzenli egzersizler ve diyet listesini harfi harfine uygulamak. Yaşam tarzınızda yapacağınız ufak değişikliklerin sizlere sosyal yaşantınızda ve iş hayatınızda pozitif dönüşünü çok kısa sürede hissedeceksiniz. Bu sayede yaşam enerjiniz artacak, yaptığınız tüm aktivitelerden keyif almaya başlayacaksınız. Milyonlarca insanın ortak şikayeti fazla kilolar sizler için gündem olmaktan çıkacak, aklınızı ve enerjinizi daha güzel işlere yöneltebileceksiniz. 2 ayda 5 kilo verme diyeti ile daha güzel bir yaşantıya sahip olmak sizlerin elinde. Yola çıkarken moralinizi yüksek tutun, azminizi kaybetmeyin ve aldığınız kararın arkasında durun. Kısa sürede bu azmin ve sabrın karşılığını alacaksınız.

Genel Öneriler

Öncelikle yapmanız gereken yaşam tarzınızda kısmi değişiklikler yapmak. İş yerinizde veya evinizde asansör kullanmak yerine merdivenleri tercih ederek işe başlayabilirsiniz. Bu sayede yakmanız gereken günlük kalori miktarının bir kısmından kurtulmuş olacaksınız. Her gün aynı saatte düzenli olarak yapacağınız egzersiz ve kısa yürüyüşler ile vücudunuzdaki fazla yağları yakmaya başlayabilirsiniz. Unutmayın; daha hareketli bir yaşam tarzına geçmek çıktığınız bu yolculuğun en önemli noktasını oluşturuyor. Araç kullanımı yerine yürümeyi tercih etmenin bile sizlere kısa sürede ne kadar önemli dönüşleri olacağını deneyimleyerek göreceksiniz. Ayrıca günlük su tüketimini arttırmak istenmeyen kilolarla mücadele etmenin bir başka önemli ayağını oluşturuyor.

Örnek Diyet Listesi

Aşağıdaki beş günlük diyeti iki ay düzenli uyguladığınız takdirde beş ile on kilo arasında zayıfladığınızı göreceksiniz.

Gün 1:

Kahvaltı: Bir dilim ekmek, iki ince dilim kaşar peyniri, bir haşlanmış yumurta, salatalık, şekersiz çay

Öğle Yemeği: Bir porsiyon ızgara tavuk, bir kase light yoğurt, yağsız salata

Akşam Yemeği: Bir ince dilim ekmek, bir kase sebze çorbası, bir adet elma

Gün 2:

Kahvaltı: Bir kase light süt içerisinde mısır gevreği, şekersiz çay

Öğle Yemeği: Izgara balık ve yağsız salata

Akşam Yemeği: Bir ince dilim kepek ekmeği, bir porsiyon sebze yemeği, bir adet portakal

Gün 3:

Kahvaltı: Bir dilim kepek ekmeği, ince bir dilim az yağlı beyaz peynir, bir tatlı kaşığı reçel,  domates, salatalık, şekersiz çay

Öğle Yemeği: Yağsız sebze çorbası, haşlanmış tavuk göğsü

Akşam Yemeği: 3 adet köfte, 2 yemek kaşığı pilav ve yağsız salata

Gün 4:

Kahvaltı: Bir adet yağsız krep, bir tatlı kaşığı reçel, şekersiz çay

Öğle Yemeği: Bir ince dilim kepek ekmeği, bir porsiyon sebze yemeği, bir kase light yoğurt

Akşam Yemeği: Bir kase çorba ve iki adet mandalina

Gün 5:

Kahvaltı: Bir ince dilim ekmek, bir dilim beyaz peynir, bitki çayı

Öğle Yemeği: Izgara tavuk, yağsız salata

Akşam Yemeği: Bir porsiyon sebze yemeği, şekersiz sütlü tatlı