Ana sayfa 15 Günlük Diyet Listeleri 15 Günde 3 Kilo Verdiren Çok Etkili Diyet Listesi

15 Günde 3 Kilo Verdiren Çok Etkili Diyet Listesi

33
PAYLAŞ

Eğer kilo vermeye karar verdiyseniz, herkes size bu işin ne kadar da zor olduğundan bahsedip duracaktır. Elbette kilo vermek için diyet yapmak vs. irade istemesi bakımından zorlayıcı bir tarafa sahiptir fakat diyet yapmanın gözünüzde büyüttüğünüz kadar da korkulacak bir yanı yoktur. Diyet ile birlikte hem daha sağlıklı beslenebilir hem de bu arada kilo vermeye başlayabilirsiniz ki kilo verdiğinizi görmek sizin en büyük motivasyonunuz olacaktır. 15 günde 3 kilo verme diyeti bu anlamda kısa sürede fark yarattığı için motivasyonu ciddi oranda arttıran bir diyet programıdır denebilir. Kısa sürede sonuçları görmek isteyen ve 3-4 kilo gibi az miktarda fazlalılığı olduğuna inanan insanlar için ideal olan bu diyet programına biraz yakından bakalım:

Farkı Kısa Zamanda Hissedebileceğiniz Diyet Programı

Kahvaltı: 2 kibrit kutusu büyüklüğünde yağsız beyaz peynir, yağsız söğüş salata, 2 dilim tam buğday ekmeği

Ara Öğün: 1 bardak süt (yağsız) ya da 1 kase yoğurt (yağsız) ve 1 adet meyve (greyfurt, mandalina, yeşil elma olabilir.)

Öğle yemeği: Öğle yemeği için 3 alternatif sunuyoruz. Bunlardan birincisi, ızgarada pişmiş kırmızı (150 gram), ikincisi fırında pişmiş balık, üçüncüsü de ızgarada pişmiş tavuk eti (150 gram). Bu ana yemekleri 1 kase yeşil salata (yağsız) ile ve 4-5 yemek kaşığı esmer makarna ya da 3-4 adet haşlanmış patates ile tamamlayabilirsiniz.

Ara Öğün 1: 1 bardak süt (yağsız) ya da 1 kase yoğurt (yağsız) ve 2 adet meyve (greyfurt, mandalina, yeşil elma olabilir.)

Ara Öğün 2: Ara öğün 1’den 1.5 saat sonra 1 avuç beyaz leblebi

Akşam Yemeği: 1 kase çorba ya da 6 yemek kaşığı sebze yemeği yiyebilirsiniz akşam yemeğinde. Bu yemekleri 1 kase yağsız yoğurt ile tamamlayabilirsiniz. Yanına yeşil salata yağsız olduğu müddetçe istenildiği kadar yenebilir.

Ara Öğün: 1 adet meyve (greyfurt, mandalina, yeşil elma olabilir)

Yukarıda verdiğimiz programı, her gün alternatifleri kullanarak uygularsanız ve bunu haftada 3 gün günde 1 saat yürüyüşle desteklerseniz, hem istediğiniz kiloya ulaşır hem de kaslarınızı güçlendirmiş olursunuz. Fakat elbette her şey yalnızca bu diyet programıyla da bitmemektedir. Bu sebeple birkaç ek tavsiye yapmakta fayda vardır. Öncelikle günde en az 8-10 bardak su kesinlikle içmeniz gerekmektedir. Bu, hem sağlığınız için iyidir hem de diyetiniz için çünkü su, yağ yakımında oldukça etkilidir. Her gün 2-3 fincan yeşil çay içmek de (mümkünse içine çubuk tarçın atarak) benzer biçimde yağlarınızın yakımına büyük katkı sağlayacaktır. Son olarak sabahları uyandıktan sonra kahvaltıya başlamadan 1 bardak sirkeli su içmek yine yağların yakımına katkıda bulunacak bir yöntemdir.