Ana sayfa 15 Günlük Diyet Listeleri 15 Günde 2 Kilo Zayıflatan Diyet Listesi

15 Günde 2 Kilo Zayıflatan Diyet Listesi

46
PAYLAŞ

Kilo vermek biraz zahmet biraz da sabır isteyen bir iştir. Hem internette hem de gazete ya da dergilerde bir an çok fazla kilo verdiren diyet programlarını görürsünüz. Fakat bunların ne kadar sağlıklı oldukları tartışılır. Üstelik de bir anda ve çabucak verilen kiloların geri alınma ihtimali de yüksektir. Bu sebeple de bir anda sağlıksız bir şekilde kilo vermeye çalışmaktansa sabırla yavaş yavaş ama hem daha sağlıklı hem de daha garantili bir biçimde zayıflamak uzun vadede sizi çok daha mutlu edecektir. Eğer siz de sabırlı bir şekilde sağlığınızı tehlikeye atmadan kilo vermek istiyorsanız 15 günde 2 kilo zayıflatan diyet listesi tam da size uygun bir liste olacaktır. Bu listeye göre, hiçbir şey yememek ya da çok az yemek değil, daha sağlıklı ve kesinlikle ölçüyü kaçırmadan yemek baz alınmaktadır. Sizin hem sağlınızdan olduran hem mutsuz eden bir diyetin zaten uzun vadeli olması ve istenilen sonucu vermesi beklenemez.

 

Diyet listesine geçmeden önce size kilo vermenize yardımcı olacak birkaç tüyo vererek başlamak istiyoruz. Bu tüyoların ilki, günde en azından 8-10 bardak su içmek vücutta yağ yaktırır ve bu da kilo vermenize doğrudan etki eder. Ayrıca suyun dışında bitki çayları içmek de kilo vermenizde size yardımcı olacak içeceklerdendir. Yine su gibi yağ yakımını sağlayan bu bitki çayları sayesinde, diyetinize katkı sağlayabilirsiniz. Ayrıca son olarak sihirli baharatlar olarak adlandırılan, karabiber, pul biber, tarçın gibi baharatların da zayıflamada yardımcı olduğu bilinmektedir.

 

Dengeli ve Ölçülü Beslenin

Tekrarlamakta yarar var, diyet yapmak demek hiçbir şey yememek demek değildir. Kahvaltı olarak 15 gün boyunca yemeniz gerekenlerin listesi aşağıdadır:

1 dilim kızarmış kepekli çavdar ekmeği, salatalık, domates ve yeşil biber, yağsız herhangi bir peynir türü, siyah ve yeşil zeytin(5 tane toplamda), 1 tatlı kaşığı reçel, yeşillik (maydanoz, nane gibi) ve şekersiz çay ya da kahve.

Kahvaltıdan sonra öğle yemeğine kadar ara öğün yemeniz metabolizmanızın çalışmasına ve dolayısıyla yağdıklarınızı yakmanıza yardımcı olacaktır. Bu sebeple ara öğün olarak üzüm ya da incir gibi çok fazla şeker içermeyen meyve yiyebilir ya da süt içebilirsiniz.

Öğle yemeği için de ızgara ya da haşlanmış tavuk, yeşilliği bol bir salata ve ayran yiyebilirsiniz. Alternatif olarak da menemen ve ayran, ızgara balık ve salata ya da son olarak ton balıklı salata tüketebilirsiniz. Öğle yemeği akşam yemeğinden daha ağır bir öğün olabilir çünkü yediklerinizi yakmak için yarım gün vardır önünüzde.

Yine ara öğün olarak meyve tüketebilirsiniz.

Akşam yemeği olarak da pırasa, lahana gibi sebzeler; baklagiller; patlıcan ya da kabak dolması seçenekleriniz arasında olabilir.