Ana sayfa Diyet Listesi 1 Aylık Özel Diyet Listesi

1 Aylık Özel Diyet Listesi

138
PAYLAŞ

Kilo problemi çağımızda kadın erkek, çocuk herkesin ortak problemi haline geldi. Yaşam ve çalışma şartlarımız her geçen gün daha az hareket etmemize sebep olduğu için kilo almakta kaçınılmaz oluyor. Uzmanlar kilo problemi ile başa çıkmanın yolunun kişilerin önce karar vermesi sonra uygulamaya geçmesi olduğunun altını çizerek belirtiyor. Eğer kilo probleminiz var ve bunu çözmek istiyorsanız   oluşturacağınız 1 aylık özel diyet listesi ile fazla kilolarınızdan kurtulabilir ve kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

Diyetisyenler kilo problemi olan kişiler için her geçen gün farklı diyet programları oluşturuyorlar. Kilo vermek için en sağlıklı yol hiç şüphesiz ki uzun zaman diliminde ve spor yaparak kilo vermek. Bu yazımızda sizlere kilo vermek için izlemeniz gereken yol hakkında ufak bilgiler vereceğiz.

Kendinize İnanın

Öncelikle kilo problemi ile başa çıkabilmek için kendinize inanın ve ulaşabileceğiniz hedefler koyun, ütopik ve kısa vadede gerçekleşmeyecek hedefler bu konuda motivasyonunuzu kaybetmenize neden olur. Kilo vermeye karar verdikten sonra uygulamak için vakit geçirmeyin.

Motivasyon

Kilo vermede en önemli konulardan biri motivasyondur. Zaman zaman kilo vermeniz durabilir ya da vücudunuz belirli dönemlerde su tutabilir ya da çevrenizdeki kişiler diyet döneminizi daha zorlu hale getirebilirler. Bu durumda verdiğiniz kararın arkasında durun ve motivasyonunuzu kaybetmemek için hedefinize ulaştığınızda yapacağınız şeyleri hayal edin.

Hayat Biçiminiz Olsun

Kilo problemi olan kişilerin genel sorunu sağlıksız ve düzensiz beslenmedir. Bu iki sebebi hayatınızdan çıkarın. Daha sağlıklı ve daha güzel olmak istiyorsanız, yeme düzeninizi değiştirirken bunu hayat biçiminiz haline getirin.  Sadece diyet döneminde düzenli beslenerek kilo verebilirsiniz ancak bu döngüden çıktığınızda kilo almaya devam edersiniz. Bu yüzden hayatınızı kurduğunuz sağlıklı yaşam düzeni üzerine oturtun.

Sporla Barışın

Kilo problemi olan kişiler sporla pek iyi geçinemezler. Bu düşünceyi hayatınızdan çıkarın, spor kişiye göre değişir. Eğer çok ciddi sağlık problemleriniz varsa günlük 25 – 30 dakika hafif tempoda yürüyüş yaparak da spor yapabilirsiniz. Kendinizi zorlayarak yaptığınız spor kısa süreli olur ve motivasyon kaybettirir. Hareketten uzaklaşmayın asansör yerine merdiven tercihi bile kısa sürede vücudunuzda farklılık oluşturacaktır.

Su İçmeyi Alışkanlık Edinin

Su yeryüzündeki en büyük nimetlerden biri ve vücudumuza olana faydaları saymakla bitmez. İçtiğiniz her yudum su ile sağlıklı yaşama bir adım daha yaklaşmış olursunuz. Her gün en az 3 litre su içerek metabolizmanızı hızlandırabilir ve kilo vermenizi kolaylaştırabilirsiniz.

Vücudunuzu Tanıyın

Eğer vücudunuzu tanırsanız ne kadar su içeceğinizden hangi sporu yapmanız gerektiğine kadar pek çok sorunun cevabını alacaksınız. Yemek seçimi için hangi besin gruplarını sizin için faydalı olduğunu öğrenmek için bir uzman kontrolünde hareket edin

Her diyet listesi diyet yapan kişiye özel olmalıdır. İnternette pek çok diyet listesi bulabilirsiniz ancak yukarıda değindiğimiz konulara dikkat ederseniz bütün diyet listelerinde olumlu sonuca ulaşıp istediğiniz kiloya ulaşabilirsiniz.