Ana sayfa Diyet Listesi 1 Ayda 20 Kilo Rejimi – Özel Diyet Listesi

1 Ayda 20 Kilo Rejimi – Özel Diyet Listesi

96
PAYLAŞ

Fazla kilolarından yakınan insanların çok fazla kiloyu kısa sürede vermek gibi bir istekleri vardır. Aldıkları fazla kilolar sebebiyle artık özgüvenini kaybetmeye başlayan her insan bir gün bu dert tak ettiğinde bir an önce bu kilolardan kurtulmayı amaçlar. Ancak zamanla bedenimizin her bir köşesinde yağa dönüşmüş bölgesel fazlalıklardan kalıcı olarak kurtulmak o kadar da kolay ve hızlı bir işlem değildir. Düşünülmesi gereken en önemli şey kiloları nasıl bir günde almadıysak bir günde de veremeyeceğimizdir. O yüzden sabırlı olmak çok fazla kilo vermek isteyenlerin öncelikli öğrenmesi gereken bir şeydir.  Ayrıca 1 ayda 20 kilo rejimi ile kilo vermeniz hızlı ve istediğiniz sonuçları alacağınız şekilde olacaktır.

Diyeti uyguladığınız süre boyunca sabahları uyanır uyanmaz aç karnına 1 bardak ılık suya birkaç damla limon damlatarak içmeniz gerekiyor. Aç karnına içtiğiniz limonlu suda yağ yakma ve metabolizma hızlandırma özelliğine sahiptir. Ardından kahvaltınızı iki adet grissini, bir kibrit kutusu yağsız beyaz peynir ve bir fincan şekersiz çay ile yapacaksınız. Öğlen bir adet haşlanmış, tuzsuz ve yağsız patates, bir adet elma be bir bardak açık şekersiz çay tüketebilirsiniz. Akşam saat 20.00’dan önce ise 2 adet haşlanmış patates yine yağsız ve tuzsuz olarak ve iki adet grissini yiyebilirsiniz. Bu diyette en önemli şey bolca su tüketmektir. Günde en az 2,5 litre su içmeniz gerekiyor ki vücudunuzdaki ödemleri atabilin ve yağları yakabilin. Ayrıca diyet süresi bir ay gibi uzun bir süreyi kapsadığı için bir süre sonra tek çeşit beslenmenin bünyenizi zayıf hale getirmemesi için az haşlanmış sebzeleri tüketebilirsiniz. Önemli nokta beyaz ekmek, şeker, tuz ve yağdan bu bir ayda olabildiğince uzak durmaktır.

Diyetinizle birlikte günde en az bir ya da bir buçuk saat yürümek hem kilo vermenizi hızlandıracak hem de vücudunuzda kilo sonrası oluşması muhtemel sarkmaları önleyecektir. Çünkü normal şartlarda ideali ayda 4 veya 5 kilo vermek iken vücudunuza ayda 20 kilo verdirecek güçlü bir şok uyguluyorsunuz. Bu sebeple olabildiğince dikkat ederek diyeti tamamlamak kişiyi olabildiğince deforme bir vücuttan ve sağlıksız bünyeden koruyacaktır. Eğer çalışıyorsanız ve yürüyüşe vaktiniz yoksa evde yapacağınız pilates ile de 2 günde bir yapacağınız spor oldukça etkili olacaktır. Hali hazırda pilates vücudu en iyi şekillendiren sporlardan birisi olduğu için bir ayın sonunda oldukça fit ve sıkı bir vücuda sahip olmanız muhtemeldir.  Özellikle bölgesel fazlalıkların bir kısmı genelde ne kadar kilo verirseniz verin spor yapmadan geçmeyecektir. Bu yüzden yalnızca diyet yaparak dilediğiniz fit vücuda ulaşmak mümkün olmadığı gibi bu tarz ağır ve bir süre tek beslenmeye yönelik diyetleri doktorunuza danışmadan yapmamakta fayda vardır.